PRAHA – Několik desítek bytů, ale také například kontaktní místo úřadu nebo nejmodernější pobočka Městské knihovny v Praze se budou nacházet v novém polyfunkčním domě, který má do dvou let vyrůst u stanice metra Černý Most. Stavba si vyžádá nezbytná dopravní opatření.
Vozidla převážející zeminu a další stavební technika budou na místo zajíždět ulicí Bryksovou a koridorem vedoucím kolem fontány u stanice metra a bývalé budovy Komerční banky. Pravidelných pátečních farmářských trhů se stavba nedotkne téměř vůbec, posunou se pouze některé ze stánků. Stávající přechod pro chodce přes ulici Bryksova bude kvůli pohybu stavební techniky posunutý o pár metrů vedle tak, aby zůstala zajištěna bezbariérovost. Zeminu ze stavby budou dělníci dočasně, zhruba po dobu prvních 4 – 6 měsíců stavby, odkládat na volnou plochu poblíž nedaleké služebny Policie ČR. Zároveň je třeba počítat s několika dočasnými zákazy parkování, a to na malém úseku ulice Bryksova v blízkosti stavby a v jízdním pruhu ulice Maňákova. „Po třech letech žádostí navíc Technická správa komunikací začala se stavbou širšího chodníku k Centru Černý Most,“ říká starosta Prahy 14 Jiří Zajac. Lidé se tak konečně od metra do nákupního centra dostanou pohodlně a bezpečně i pěšky.
Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

