Prvním novorozeným občánkem Hradce v roce 2024 je chlapec Samuel Štolba

foto: město Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ –  Prvním občánkem města Hradce Králové v roce 2024 je chlapec Samuel Štolba, který se narodil 1. ledna v 14:26 hodin v hradecké fakultní nemocnici. Vážil 3350 gramů a měřil 48 centimetrů.

Během včerejšího dne navštívila jeho i maminku primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová, aby jim předala dárky od města. První občánek města dostal od radnice finanční dar ve výši deset tisíc korun a zlatou pamětní medaili v hodnotě téměř třinácti tisíc korun. Tu ale obdrží až na slavnostním vítání občánků v dubnu. Na tomto symbolickém obřadu, který se pravidelně koná v Divadle Drak, dostávají miminka domovský list, drobné dárky a stříbrnou pamětní minci, pouze první miminko narozené v novém roce dostane zlatou.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.