ČESKÁ TŘEBOVÁ – Řidiči, čekají vás omezení v dopravě. Koncem dubna začne oprava silnice a v druhé polovině roku je v plánu stavba kruháče.
Kompletní rekonstrukce průtahu městem proběhla před šesti lety. „V rámci ní byl použit tichý asfalt, který se ale ukázal jako nevhodný. Krátce po dokončení díla se začaly objevovat výtluky, které hlavně v zimě znepříjemňují pohyb po České Třebové jejím obyvatelům i vozidlům,“ uvedl místostarosta města Zdeněk Řehák. Proto na sinici v úseku od světelné křižovatky po benzinku Euro Oil silničáři opraví povrch v rámci reklamace koncem dubna – začátkem května letošního roku. V druhém úseku od světelné křižovatky směr Dlouhá Třebová zase začnou lokální opravy.
U společnosti Korado v místech, kde se nyní nachází křižovatka s odbočkami na obec Semanín a Rybník je naplánována stavba kruhového objezdu. „Dle sdělení Ředitelství silnic a dálnic je celá stavební akce připravená a zahájení prací lze očekávat v druhé polovině letošního roku nebo začátkem stavební sezony roku dalšího,“ objasnil starosta města Zdeněk Řehák. Stavba kruháče by co se týče termínu neměla kolidovat s rekonstrukcí železnice. Ještě zbývá dořešit vedení objízdných tras směrem na obce Opatov, Rybník a Semanín.
