Změny ve vsetínské MHD se pozdrží. Vyvolaly řadu otázek

VSETÍN – Změny v systému městské hromadné dopravy, plánované vsetínskou radnicí původně na březen letošního roku, vejdou v platnost později, nejpravděpodobněji v červnu. Důvodem odkladu je množství připomínek občanů, jež chce vedení města do nových jízdních řádů zapracovat.

Město společně se svými odborníky na dopravu připravilo nový systém členění linek a jejich časových provázaností na sebe vzájemně i na navazující příměstskou dopravu. Veřejnost byla se záměrem seznámena prostřednictvím městského webu a občané měli možnost jej připomínkovat. „Sešly se nám desítky nejrůznějších připomínek a podnětů, jež se týkaly nejen členění jednotlivých tras, ale i časů jednotlivých spojů. Nyní relevantní připomínky zapracováváme do systému,“ uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že připravované změny jsou samozřejmě průběžně projednávány s dopravcem, kterým je společnost ČSAD Vsetín.

Přepracovanou verzi nového systému MHD hodlá město ještě jednou představit občanům a umožnit jim opět vznášet připomínky. V plánu je také veřejné setkání se starostou, na kterém bude možné o změnách v MHD diskutovat. „Nový systém městské hromadné dopravy by tak měl být připraven ke spuštění v průběhu června letošního roku,“ uzavírá starosta Růžička.