Expřítel se opil a vzal kladivo na soka v lásce  

ROŽNOVSKO – Vrazil do bytu bývalé přítelkyně, napadl jejího současného druha. Ten se bránil pistolí a pepřovým sprejem. To mu ale nepomohlo. Skončil s rozseknutou hlavou. Naštěstí se mu podařilo utéct. Expřítel ženy má na krku pokus o vraždu. “Zanedlouho po incidentu jsme pachatele zadrželi,” řekla mluvčí Lenka Javorková. Takto skončil v kostce případ mileneckého trojúhelníku.  

Násilníkova bývalá přítelkyně zřejmě vařila oběd, když k ní do bytu v obci na Rožnovsku nezvaně vstoupil kolem půl jedné odpoledne bývalý pětatřicetiletý přítel a začal jejího současného čtyřiadvacetiletého přítele slovně napadat a vyhrožovat mu napadením a usmrcením.  

“Napadaný muž měl z útočníka strach, protože už dříve na něho zaútočil a způsobil mu vážnější zranění. Navíc mu už delší dobu slovně, i prostřednictvím telefonu, stále vyhrožuje. Z obav z dalšího útoku měl mladší z mužů u sebe na svoji obranu pepřový sprej a plynovou pistoli, kterou proti agresivnímu muži v bytě použil,” popsala incident mluvčí. Bylo mu to ale houby platné,  útočník poté vzal kladivo a opakovaně udeřil bránícího se muže velkou silou do hlavy. Dalšímu útoku zabránila až přítelkyně, která útočícího muže odstrčila. Zraněnému se díky tomu podařilo z bytu utéct ven. “Tam požádal náhodného kolemjdoucího, aby mu zavolal záchrannou službu, která ho odvezla do nemocnice, kde je stále s vážným poraněním hlavy hospitalizovaný,” vysvětluje příběh mluvčí. Útočník z bytu odešel, při incidentu neutrpěl žádné zranění.  

Bezprostředně po oznámení začali policisté po muži pátrat a zanedlouho ho zadrželi a odvezli do policejní cely. “Po zadržení měl muž v dechu přes dvě promile,” dodala mluvčí Javorková. Protože se jedná o podezření pokusu vraždy,  případ si převzali a nadále šetří krajští zlínští kriminalisté. 

Vyšetřovatelka krajského oddělení obecné kriminality muže den po útoku obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody. Muž skončil ve vazbě. Za zmíněné trestné činy může být obviněný potrestán trestem odnětí svobody na deset až osmnáct let. Za trestnou činnost násilného charakteru už byl v minulosti několikrát odsouzen.