V Babicích hořela hala firmy Hamé

Hala potravinářské firmy Hamé hořela dopoledne v Babicích u Uherského Hradiště. Vyhlášený poplach měli profesionální hasiči z Uherského Hradiště a dobrovolné jednotky z Babic a Traplic. Jednotky byly krajským operačním střediskem vyslány k hlášenému požáru v prostorách mrazící haly firmy.

Jako první na místo požáru přijela jednotka z Babic, která ihned natáhla jeden hasební proud a během krátké chvíle dostala požár pod kontrolu. Zásah komplikoval hustý kouř, který následně poškodil uskladněné potraviny uvnitř mrazicího boxu. Velitel zásahu krátce na to vyhlásil lokalizaci požáru. Poté hasiči vyváželi palety ven a dohašovali skrytá ohniska. Vzhledem k tomu, že došlo k zakouření celého objektu, použili hasiči přetlakovou ventilaci k odvětrání budovy. Ke zranění osob nedošlo.

Na místo události se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda byla vyčíslena na patnáct miliónů korun, a to především právě na potravinách, poškozených hustým kouřem. Uchráněné hodnoty se vyšplhaly na čtyřicet miliónů korun.