V otrokovické firmě vzplanul požár

OTROKOVICE – Čtyři jednotky hasičů s deseti zásahovými vozidly byly dnes ráno vyslány k hlášenému požáru v prostorách firmy na třídě Tomáše Bati v Otrokovicích.

Podle prvotních informací zde došlo v jedné výrobní komoře k požáru antrachinonu, který se rozšířil do dalších komor zařízení. Zaměstnanci firmy ihned začali pomocí dvou hasebních proudů s ochlazováním technického zařízení a dostali tak požár pod kontrolu.

Na místo přijeli profesionální hasiči ze stanice Otrokovice a ze stanice Zlín včetně velícího důstojníka směny posíleny dvěma jednotkami dobrovolných hasičů z Otrokovic a Otrokovic – Kvítkovic. K ochlazování zařízení nasadili ještě jeden hasební proud. Dále s pomocí termokamery kontrolovali hasiči celý úsek inkriminovaného zařízení a otevřeli zasažené komory, ve kterých došlo k požáru. Ty odvětrali a opětovně kontrolovali termokamerou.

Celá událost se naštěstí obešla bez zranění.

Šetření si převzal vyšetřovatel hasičů. Ten jako příčinu požáru určil vznícení antrachinonu v jedné z výrobních komor. Předběžná škoda se pohybuje v řádu desetitisíců.