Noc divadel na jihu Čech. Na své si přijdou děti i dospělí

JIŽNÍ ČECHY – Máte rádi divadlo a vše kolem něj? Chcete nahlédnout do „kuchyně“ režisérů a scénografů? Pak je právě pro vás jako stvořená akce Noc divadel. Ta je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Tento rok vychází na 17. listopadu.

Divadla nabízí nevšední zážitky, jako jsou například workshopy pro děti i dospělé, prohlídky divadelních zákulisí, diskuze s herci, scénografy a režiséry a další formáty divadelních setkání. Tedy to, co v běžném programu divadelní sezony nenajdete. V České republice tuto akci koordinuje Institut umění – Divadelní ústav a to již od roku 2013. Noc divadel se díky stovkám akcí ve zhruba čtyřiceti městech a místech u nás stala jakýmsi divadelním svátkem. Letos se jedná už o šestý ročník a my vám nyní přinášíme malou ochutnávku z toho, jak bude vypadat Noc divadel na jihu Čech.

V Českých Budějovicích v Jihočeském divadle se můžete těšit na dílny, workshopy a interaktivní programy, hudební produkce, přednášky a edukativní/populárně-naučné programy, afterparty, scénické čtení, výstavy. Divadlo se v sobotu pro veřejnost otevře již v 14:00 hodin. Program je vhodný pro rodiny s dětmi, pro seniory, ale i pro vozíčkáře, jelikož prostory divadla jsou bezbariérové.

Divadlo J. K. Tyla v Třeboni se také připojilo k Noci divadel a nabízí možnost prohlédnout si prostory, které jsou jinak divákům nepřístupné, zhlédnout něco z připraveného programu nebo si vychutnat šálek kávy či čaje při poslechu živé hudby. Divadlo bude otevřeno návštěvníkům od 17:00 do 22:00 hodin. Více informací najdete na webu Noc divadel nebo přímo na stránkách jednotlivých divadel.