Valmez si finančně polepší. Chce investovat do rozvoje města

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Na nové pojištění majetku a odpovědnosti za škodu se od ledna 2019 těší ve Valašském Meziříčí. Díky novému centrálnímu pojištění tak výrazně ušetří. Od příštího roku radnice bude platit částku 2,14 milionu korun.
„S výsledkem veřejné zakázky jsem spokojen. Ročně ušetříme více než milion korun. Oproti původní smlouvě tak došlo k více jak třicetiprocentní úspoře. Je to díky přiřazení další městské společnosti CZT Valašské Meziříčí pod velkou smlouvu města, ale také díky uskutečněné veřejné soutěži,“ vyjádřil se starosta města Robert Stržínek.

Dle stanovených kritérií předložila nejvýhodnější nabídku Allianz pojišťovna. „S účinností od prvního ledna 2019 je s vítězem tendru uzavřena nová smlouva s garancí ceny komplexního pojištění do konce roku 2021,“ upřesnila Alena Schattke, vedoucí odboru majetkové správy.

Úsporu více než milion korun za jeden rok dosáhlo město se svými obchodními společnostmi – ST Servis, Městské lesy a zeleň a CZT Valašské Meziříčí.

„Podařil se nám další výrazný úspěch na cestě úspor veřejných financí. Ušetřené peníze tak můžeme směřovat do investic ve prospěch občanů našeho města,“ uzavřel Stržínek.