Kde se vyřádit v Uherském Hradišti? Nová sportovní aréna čeká

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Obnovu hřiště na ulici Sadová v Mařaticích právě dokončilo město Uherské Hradiště. Moderní multifunkční hřiště ve tvaru arény obsahuje dvě fotbalové branky s ochrannými panely, zabudovanými basketbalovými koši a výškově nastavitelnou sítí uprostřed herní plochy. Nový prostor o rozměrech 12 x 24 metrů, obehnaný mantinely, přinese možnosti sportovního vyžití dětí, mládeže i dospělých.

Povrch hřiště je tvořen z lité bezpečnostní pryže, která je vyrobena z prvotřídního polymeru. Pryž je certifikovaná pro použití na dětských hřištích a je zdravotně nezávadná. Vhodnými sporty, které zde lze provozovat, jsou basketbal, volejbal, fotbal, florbal a tenis.

Vzhledem k povrchu plochy doporučujeme také vhodnou obuv: když je sucho je vhodná jakákoliv hladká podrážka (sálové boty, tenisky, tenis, basket, běžecká obuv), při vlhku se doporučuje obuv s hrubší podrážkou, popř. turfy. Nevhodným obutím sportujících jsou naopak kopačky nebo jakákoliv obuv s hroty (např. tretry).

“Věříme, že inovativní víceúčelové hřiště z oceli a HDPE panelů bude stimulovat děti při objevování sportovních činností a navazování společenských kontaktů. Samozřejmě, že se zde mohou sportovně realizovat i dospívající nebo dospělí.  Jde o místo pro fyzické aktivity, které stimuluje k aktivnímu a zdravému životnímu stylu,” konstatoval starosta města Stanislav Blaha.

Moderní sportovní “aréna” ve vnitrobloku na Sadové ulici na sídlišti Východ si vyžádala náklady 1,5 milionu korun.