Přijďte fandit! Světový pohár v cyklokrosu v Táboře

TÁBOR – Pro sportovní nadšence cyklokrosu bude následující víkend na jihu Čech velkým svátkem. V sobotu 17. listopadu totiž do Tábora zavítá závod Světového poháru právě v tomto sportovním odvětví. Pokud tedy jste příznivci tohoto sportu, přijďte fandit a povzbudit tak naše české reprezentanty. Mezi ně budou v sobotu patřit například Kateřina Nash, Josef Jelínek, Tomáš Kopecký nebo třeba čeští junioři – trio Jakub Ťoupalík, Tomáš Ježek a Jan Zatloukal. Chcete znát vítěze a podívat se, jak to celé dopadne? Vydejte se o víkendu do Tábora.

V areálu rekreační zóny Komora na Sídlišti nad Lužnicí od 10:00 hodin budou startovat postupně všechny kategorie: v 10:00 hodin kategorie Juniorů, v 11:20 hodin Muži do 23 let, v 13:30 hodin Ženy Elite a v 15:00 hodin Muži Elite. Vstupné je 120 korun.

Včera si trať projel i jeden z komentátorů celé akce Robert Skála. „Chci se vžít do pocitů závodníků a potřeboval jsem hlavně vědět, o čem budu v sobotu mluvit,“ vysvětlil Robert Skála. Po projetí okruhu sdělil: „Okruh jsem znal zatím jen teoreticky. A musím uznat, že okruh není vůbec jednoduchý,“ přiznal se. „Rozdělil bych ho dvou částí. První část do překážek je technická, když se střídá brzda, zatáčky, rozjezdy, výjezdy a sjezdy. Druhá část je už hodně do tahu, kde bude rozhodovat síla a rychlost. Takže kompletní okruh závodníky stoprocentně prověří.“