Materiál na zimní posyp zdarma. Motivace občanů?

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zima je tu a chodníky začínají klouzat. Jejich schůdnost měli ještě před necelými deseti lety za povinnost uklidit majitelé přilehlých nemovitostí. Dnes je tomu jinak a spoustu lidí tedy již tento úklid vůbec nezajímá. Českobudějovičtí mají zřejmě jako motivaci materiál na zimní posyp zdarma. Město poskytuje občanům písek zdarma už několik let a vychází tak vstříc těm, kteří se starají o chodníky před jejich domy.

„Stejně tomu bude i letos. Na jednu nemovitost bude k dispozici 40 kilogramů písku. Pokud se jedná o bytový dům s více vchody, dostane 40 kilogramů každý vchod. Požadavky na odebrání písku je nutno předat na odbor správy veřejných statků (telefonní číslo 386 802 502, 386 802 519 nebo email: fortovas@c-budejovice.cz). Pro poskytnutí posypového materiálu je nutné sdělit jméno, adresu a kontaktní údaje. Předání je prováděno proti podpisu,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

Samotný závoz posypu na místo realizuje jedna z vybraných českobudějovických firem. V minulém zimním období 2017/2018 bylo zavezeno 230 pytlů posypu, což představuje 9 200 kilogramů písku.