Seniorka přecházela obchvat. Vše skončilo tragédií

PÍSEK – Začátek tohoto týdne přinesl opět smutnou zprávu z jihočeských silnic. Již sedmašedesátou obětí nehody od začátku tohoto roku se stala seniorka, která v pondělí v brzkých ranních hodinách přecházela rychlostní obchvat v Písku. Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby.

Řidič osobního vozidla značky Toyota jel ve směru od Semic na Prahu. Seniorka se bohužel v tuto chvíli rozhodla přejít komunikaci a to i přesto, že je zde přecházení zakázáno svislou dopravní značkou. U řidiče byl přímo na místě dechovou zkouškou vyloučen alkohol. „Žena (ročník 1937) utrpěla velmi těžké zranění, kdy jí první pomoc poskytla osádka Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, jenž jí následně transportovali letecky do nemocnice,“ popsal situaci policejní mluvčí Milan Bajcura.

Včera bohužel z nemocnice, kam byla žena transportována, přišla smutná zpráva. Seniorka na následky zranění zemřela. Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Usmrcení z nedbalosti. Dosavadním šetřením bylo zjištěno, že chodkyně přecházela ve tmě neoznačena reflexními prvky a v místě, kde je to zakázáno.