Bouralo se i na Štědrý den. Na Českolipsku došlo ke dvěma vážným nehodám

ČESKOLIPSKO – Na Štědrý den vyjížděli dopravní policisté na Českolipsku během několika minut ke dvěma vážným dopravním nehodám. Při jedné byl vážně zraněný chodec, druhá měla ty nejhorší následky – zemřela při ní 60letá řidička.

Obě nehody se staly v rozpětí patnácti minut. První oznámil krátce po třetí hodině odpoledne na linku 158 sám řidič osobního auta, který v ulici Roháče z Dubé v centru České Lípy srazil 47letého muže. Toho přímo na místě ošetřili zdravotníci, kteří ho následně převezli do liberecké nemocnice. „Muže jsme ve vážném stavu, napojeného na umělou plicní ventilaci, převezli pozemní posádkou na traumacentrum Krajské nemocnice Liberec,“ sdělil ke zranění muže informace mluvčí záchranné služby Libereckého kraje Michail Georgiev.

Okolnosti střetu a zejména míru zavinění jednotlivých účastníků nehody policisté prošetřují. „Řidič podstoupil i orientační dechovou zkoušku, její výsledek byl negativní. U chodce nebylo možné z důvodu špatného zdravotního stavu provést dechovou zkoušku, byl proto nařízen odběr krve,“ uvedla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Závěry k zavinění nehody budou známy později, po důkladném prošetření.

Druhá nehoda, která byla na tísňovou linku oznámena o patnáct minut později, skončila bohužel ztrátou života. K havárii osobního vozu došlo v Hamru na Jezeře. 60letá řidička, která jela směrem na Stráž pod Ralskem, ze zatím nezjištěných příčin vyjela ze silnice mimo vozovku, kde se s autem převrátila a zůstala pod ním zaklíněna. Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje již nešlo ženě pomoci. „Lékař na místě musel bohužel konstatovat smrt, zranění byla neslučitelná se životem,“ doplnil Georgiev.

Co konkrétně stálo za havárií osobního auta s fatálními následky, zjišťují dopravní policisté.