Zastavil před policejní hlídkou a zíral „do blba“

PARDUBICKO – Přímo do náruče policejní hlídky vjel opilý muž se svým automobilem a totálně vytuhnul za volantem.

Dvě hlídky policistů odkláněly v pátek provoz na silnici mezi Holicemi a Chvojencem, kde došlo k vážné dopravní nehodě. Krátce před třetí hodinou ranní k nim dorazilo vozidlo Škoda Octavia a zůstalo stát v prostoru uzavřené křižovatky. Policisté řidiči pokyny ukazovali směr objížďky, automobil však zůstal stát na místě.

„Policisté proto šli k vozidlu a nevěřili svým očím. Ve vozidle seděl řidič a koukal doslova „do blba“. Na policisty vůbec nereagoval. Proto si museli policisté sami otevřít dveře vozidla, což řidič téměř nezaznamenal a stále koukal před sebe,“ komentovala kuriózní případ policejní mluvčí Markéta Janovská.

Po nějaké době začal 50letý řidič s policisty komunikovat. Hlídce se dokonce podařilo s řidičem provést dechovou zkoušku, která ukázala 2,71 promile alkoholu v dechu. Proto mu byla okamžitě zakázána další jízda a řidič putoval na obvodní oddělení policie, kde s ním byly provedeny další nezbytné úkony. Policisté zahájili úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.