Řidičům se blýská na časy. Díky křižovatce alespoň v Holešově

HOLEŠOV – Silničnímu provozu v centru Holešova slouží nová okružní křižovatka. Ředitelství silnic Zlínského kraje ji dokončilo na silnici II/438 v místě křížení s ulicí Tovární. Stála přes čtyři a půl milionu korun.

„Okružní křižovatka má čtyři větve o vnějším průměru 36 metrů. Nově bylo přes ni vytvořeno přímé dopravní připojení k blízkému supermarketu, ke kterému se v minulosti přijíždělo z Tovární ulice,“ sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Stavební firma zde vybudovala okružní pás křižovatky se živičným povrchem, středový prstenec s povrchem ze žulových kostek včetně odvodnění, dopravní ostrůvky a středový ostrov včetně obrub. Navazující úseky silnice II/438 jsou široké sedm metrů, vozovka okružního pásu je široká šest metrů, středový prstenec tři metry. Okružní křižovatka je vybavena svislým i vodorovným dopravním značením.

Souběžně s touto stavbou zajišťovalo město Holešov výstavbu dvou větví okružní křižovatky pro připojení Tovární ulice a připojení k supermarketu, dále výstavbu navazujících chodníků, sjezdů, zpevněných ploch a některé další práce mimo krajskou silnici.