Jedno zranění a milionové škody. Řidiči nepřizpůsobují jízdu počasí

JESENÍKY –  Jedna nehoda za druhou. Tak hodnotí policisté v Jeseníkách situaci na silnicích. Škody dosahují stovek tisíc, v jednom případě, když se srazil kamion s traktorem, se vyšplhala na jeden a půl milionu korun.

Na vině je nejen počasí, ale nápadně často alkohol. Ve čtvrtek večer se srazil v Šumperku traktor s osobním autem. „Padesátiletý řidič mini cooperu nedal přednost traktoru, který jel po hlavní silnici, což vedlo k nárazu přední části traktoru do levého boku osobního vozidla,“ popsala nehodu šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Střet si vyžádal zranění řidiče osobního auta.

Oba šoféři byli podrobeni dechové zkoušce na alkohol, zatímco traktorista odjel s řidičským oprávněním, druhý aktér nehody nadýchal přes 1,8 promile. „Policistům přiznal, že popíjel pivo. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je důvodně podezřelý ze spáchání trestního činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Při nehodě vznikla škoda za předběžně 280 tisíc korun,“ dodala Vybíhalová.

Ani odklízení sněhu se neobešlo bez nehody

Také na Jesenicku řešili policisté od rána dopravu. K první nehodě policisté vyjížděli hned ráno po šesté hodině ráno. Traktor, který zde odhrnoval sníh na místní komunikaci, přejel při průjezdu zatáčkou částečně do protisměru a radlicí narazil do projíždějícího toyoty.

Nejvyšší škoda, a to 1,5 milionu korun, vznikla při havárii nákladního vozidla u Zlatých Hor „Třiatřicetiletý řidič se s nákladním vozem značky Tatra v zatáčce vyhýbal protijedoucímu vozidlu. Při tomto manévru však najel na pravou krajnici a s celou soupravou se převrátil,“ uvedla jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.