Publikace představuje nedávno objevenou faléru z doby bronzové

ŠUMPERK – Nadšence archeologie, zájemce o místní historii, dějiny umění nebo třeba geologii potěší 104. svazek Severní Moravy, sborníku Vlastivědného muzea v Šumperku.

Oblíbená publikace tak mimo jiné přináší článek o osídlení šumperského regionu v mladší době kamenné, ale i studii věnovanou současné grafičce a ilustrátorce Věře Kovářové. Čtenáři se také mohou seznámit s osobnostmi, které v období první republiky zastávaly úřad šumperského starosty. „Zajímavá je rubrika Poklady z našich depozitářů, která představuje předmět, který je jedním z nejstarších dokladů spojených s využíváním koně na severní Moravě. Tím předmětem je nedávno objevená faléra z doby bronzové. V dalším článku vydá některá svá tajemství obraz neznámé světice a na závěr rubriky se čtenáři mohou seznámit s kolekcí loutkových divadel uchovávaných v muzejních sbírkách,“ prozradila z obsahu Pavla Hajtmarová z Vlastivědného muzea v Šumperku.

Oblíbená publikace přináší zajímavosti z historie, geologie či umění v regionu.

Sborník je k zakoupení v recepci šumperského muzea a na jeho pobočkách (Muzeum Mohelnice, Zábřeh, Památník Adolfa Kašpara v Lošticích a zámek v Úsově), nebo si jej zájemci mohou předplatit na e-mailu zasobovac@muzeum-sumperk.cz. Cena sborníku činí 90 korun.