“Švihlá” chůze? Ve Vsetíně z ní chtějí udělat tradici

VSETÍN – Skupina uvědomělých občanů města Vsetína nezapomněla na důležitý den. A to „Den švihlé chůze“ aneb „Day of silly walk“. Valašští příznivci tohoto svátku uspořádali jeho první ročník na Vsetíně v sobotu 5. ledna 2019.

Setkání bylo na úpatí chrámu konzumu – u sběrného dvoru v lokalitě Luh 1. Po krátkém uvítacím projevu a zdravici z londýnského ministerstva švihlé chůze byl pochod zahájen.

Sešlo se zhruba padesát účastníků, kteří obětavě a s velkým úsilím předváděli různé variace švihlé chůze. Prošli nákupními centry v okolí Kauflandu a Hypernovy a pak se vydali kolem budovy Sklář směrem k Bečvě. Cestou trénovali i naprostou raritu v tomto oboru, a to synchronizovanou švihlou chůzi.

„Účelem této akce bylo pobavit se, protáhnout ztuhlá těla a vyzkoušet  neobvyklé krokové variace. Na závěr každý z účastníků předvedl svoji verzi švihlé chůze. Ukončení proběhlo v restauračním zařízení, kde byla švihlá chůze vyhodnocena a následovala volná zábava,” přiblížili organizátoři akce Aleš a Bajka Divišovi.