Vyhrožoval příbuzným prostřednictvím vzkazů na hrobě

LIBERECKO – O tom, že ani pietní místo nemusí být nevyhnutelně oázou klidu a smíření, se přesvědčili majitelé rodinného hrobu na Liberecku. Náhrobní kámen se stal místem k zanechávání útočných vzkazů od jejich příbuzného.

Náhrobní kámen rodinného hrobu využil 62letý muž z Liberecka k prezentaci několika vzkazů svým rodinným příslušníkům. Absence komunikace a spory v rodině zašly tak daleko, že muž postupně třikrát umístil na náhrobek vzkazy a urážky, kterými vyjadřoval nesouhlas s jednáním druhé části rodiny.

„Jako další zcela nevhodnou formu protestů a nesouhlasů s děním v rodině řešil muž také tím, že odstraňoval výzdobu hrobu, aby upřednostnil či zviditelnil výzdobu svou. To nepříjemně překvapilo a pohoršilo majitele hrobového místa a zbylé členy rodiny. Rozhodli se tedy opakující se případy ohlásit na policii,“ uvedl mluvčí liberecké policie Vojtěch Robovský.

V průběhu vyšetřování policisté sloučili tři případy přestupkového jednání v jeden, který překvalifikovali na pokračující přečin výtržnictví a zahájili trestní stíhání obviněného 62letého muže, kterému v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dva roky.