Bagr vypadal lákavě. Pro krádež nafty a nářadí určitě

KROMĚŘÍŽSKO – Naftu a nářadí v ceně bezmála padesát tisíc korun odcizil neznámý pachatel z těžebního stroje na Kroměřížsku. Včera dopoledne to morkovickým policistům oznámil čtyřiačtyřicetiletý zaměstnanec lesnické a dřevařské firmy.

Pracovník těžkou techniku odstavil v lese v katastru obce Koryčany v neděli navečer. Ještě před odchodem doplnil nádrž naftou. Ve stroji tak bylo 150 litrů. Když do něj pak na druhý den ráno nasedl, palivoměr ukázal, že je nádrž prázdná. Šel proto stroj zkontrolovat a zjistil, že někdo násilím otevřel víčko nádrže a palivo odčerpal. Poté přišel i na to, že v předním nárazníku, kde jsou úložné prostory, chybí velký a malý kufr s nářadím, šest spon na pásy a stahovák pásů.

Zloděj tak odcizením nafty a věcí způsobil škodu za bezmála padesát jedna tisíc korun a poškozením víčka nádrže tisíc korun. Pachateli, který se tímto jednáním dopustil trestného činu krádež, hrozí po dopadení až pětileté vězení. Skutkem se zabývají policisté z Obvodního oddělení v Morkovicích.