Otevření lyžařského areálu u Písku vyšlo na jedničku

PÍSECKO – Jak jsme vás již informovali minulý týden, na včerejší podvečer bylo naplánováno slavnostní otevření lyžařského svahu na Hradišti v těsné blízkosti Písku. Podmínky byly naprosto ideální, přívaly nového sněhu napomohli provozovatelům k lepší pokrývce a tak se celá akce velmi vyvedla.

Až do současnosti nebyl svah – známý z divácky oblíbeného filmu Diskopříběh – využíván veřejností a zhruba 230 metrů dlouhý svah využíval pouze místní lyžařský klub, který ho v mezích možností udržoval pro své potřeby v provozu. To se ale v nejbližší době změní. „Od 17. ledna se začne lyžovat už ´naostro´, doufáme, že se podaří vysněžit během víkendu celý kopec a nějaké centimetry navíc přidat,“ uvedli provozovatelé lyžařského areálu.

Provoz je prozatím naplánován na šest dnů v týdnu. Od úterý do pátku si zde budete moci zalyžovat vždy od 14:00 do 21:00 hodin. V sobotu se na svah můžete vypravit od 9:00 do 16:00 hodin a od 18:00 do 21:00 hodin. A v neděli pak bude otevřen od 9:00 do 16:00 hodin. V pondělí zůstane areál zavřený. „Dopolední hodiny je možné využít pro různé kurzy, skupiny nebo školní kolektivy. Vše po předchozí dohodě,“ informují provozovatelé.

Zdroj FB Skiaréna Písek