Párky, pivo, čokoláda. Lup se nepovedl, zloději skončili na záchytce

S kradeným zbožím daleko neutekli dva muži, kteří ve čtvrtek večer v jednom z olomouckých supermarketů pořizovali večeři. Ještě než je policisté stačili zadržet, napadli ochranku obchodu.

„Jednalo se o muže ve věku 28 a 49 let. Orientační dechová zkouška oběma naměřila téměř 2,4 ‰ alkoholu. Na základě lékařského vyšetření byli oba umístěni na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění, uvedla olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková.

Podle šetření policie měl mladší z pachatelů v supermarketu odcizit různé potraviny, jako tuňáka, plechovky piva, několik kusů čokolád, několik kusů lisovaných párků, a vynést je před obchod, kde už na něj čekal starší kolega.

„Jejich jednání však neuniklo ostraze prodejny a všímavému svědkovi, kteří se za nimi vydali. Když je však muži uviděli, začali utíkat. Na výzvu ostrahy se zastavili, a když k nim přišli, mladší z pachatelů měl fyzicky napadnout ostrahu prodejny,“ popsala incident mluvčí.

Výše škody zatím nebyla stanovena, policie nyní zloděje stíhá pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a výtržnictví, spáchaných formou spolupachatelství. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí oběma podezřelým trest odnětí svobody až dvě léta.