Žhář ze Svinčan byl dopaden!

PARDUBICKO – Ve Svinčanech na Pardubicku hořelo v posledních dvou týdnech už čtyřikrát. O těchto událostech jsme vás informovali zde. Požáry byly nepochybně dílem žháře, škody se vyšplhaly do výše téměř půl milionu korun. Nyní byl žhář dopaden.

Policisté zahájili trestní stíhání 34letého cizince pro spáchání trestného činu poškození cizí věci. Obviněný muž se doznal k tomu, že koncem minulého roku úmyslně zakládal požáry na Pardubicku. Cílem jeho zájmu byly nejen plastové kontejnery na odpad, zahradní domek, ale také objekt unimo buněk v zemědělském družstvu. Svým jednáním tak způsobil škodu ve výši necelých půl milionu korun.

„Pachatel se k založení požárů při výslechu kriminalistům doznal. Proč ale požáry zakládal, to nedokázal racionálně vysvětlit,“ informovala policejní tisková mluvčí Andrea Muzikantová.

„Vzhledem k tomu, že nebyly dány zákonné důvody k podání podnětu k návrhu na vzetí obviněného do vazby, je obviněný stíhán na svobodě. V případě odsouzení hrozí muži za trestný čin poškození cizí věci trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodala tisková mluvčí.