Táborská nemocnice má novinku v péči. Zřídila sociální lůžka

TÁBOR – Táborská nemocnice poskytuje od minulého týdne novou sociální službu. Zřídila zde totiž takzvaná sociální lůžka. Kolik jich v nemocnici je a pro koho jsou určena?

Nemocnice Tábor poskytuje od čtvrtka 10. ledna novou sociální službu. Jedná se o takzvaná sociální lůžka. Ta jsou především určena po pacienty této nemocnice, kteří již nevyžadují hospitalizaci, ale vzhledem ke svému zdravotnímu stavu se o sebe nedokážou postarat či péči o ně nemohou vykonávat jejich blízcí.

„Klientům zajistíme na přechodnou dobu ubytování, celodenní stravování, pomoc při osobní hygieně i při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu,“ popisuje primářka oddělení následné péče MUDr. Kristina Berková, pod jejíž oddělení tato lůžka spadají.

Sociální lůžka jsou v táborské nemocnici celkem čtyři. Klient je může využít do doby, než mu bude zajištěna jiná alternativa pomoci. To znamená buď nějaká terénní sociální služba poskytovaná v jeho domácnosti, či umístění v některém k tomu určeném zařízení. Součástí poskytované péče jsou i sociálně terapeutické a aktivizační činnosti a pomoc při obstarávání dalších osobních záležitostí.

Zdroj fotografie FB Nemocnice Tábor/ilustrační foto