Poměřte síly s Kohákem aneb Rodinný lyžařský závod na Lipně

LIPNO NAD VLTAVOU – Nemáte zatím žádné plány s rodinou na víkend? Pokud je vaší vášní lyžování a slalom, pak si určitě nenechte ujít sobotní velký rodinný lyžařský závod na Lipně. Čeká vás celodenní program, během kterého poměří děti i dospělí své časy ve slalomové trati. Lyže si už brousí i Jakub Kohák.

„Po celý den vás čekají lyžařské závody pro veřejnost a spousta zábavy s lišákem Foxem. Poměřit síly můžete v měřeném slalomu jako jednotlivci, rodinný tým, anebo se zkusit přiblížit času, který zajede Jakub Kohák nebo lišák Fox,“ lákají organizátoři akce. Ti nejrychlejší obdrží věcné ceny, a že se máte opravdu na co těšit.

Pro účastníky jsou otevřeny čtyři kategorie. Na lipenské slalomové trati mohou závodit jednotlivci od 15 let, dále rodiče s dětmi, jejichž časy se sečtou a připraveny jsou i dvě speciální kategorie. „Chyť si lišáka Foxe a Chyť si Jakuba Koháka. Oba zajedou svou jízdu a závodníci se budou snažit co nejvíce přiblížit jejich času,“ sdělují organizátoři.

Na Lipně panují skvělé podmínky. Dokonce by se prý dalo říct nejlepší za několik let. „Od Nového roku napadlo více než půl metru přírodního sněhu, a tak je celé Lipno jako v pohádce. Otevřeno je 10 kilometrů sjezdovek, na kterých leží až metr sněhu a v provozu jsou všechny tři lanové dráhy,“ komentují aktuální situaci v lyžařském areálu jeho provozovatelé. I přes velké přívaly sněhu je areál v plném provozu, Lipno zůstalo dobře dostupné, a tak se není nutné ničeho obávat.

Více informací o závodu i aktuálních podmínkách panujících na Lipně najdete zde.

Zdroj fotografie lipno.info