Kočka způsobila dopravní nehodu za sto tisíc!

ČESKOLIPSKO – V Provodíně na Českolipsku se stala kuriózní nehoda. Hlavní hrdinkou byla kočka, která nejprve pokousala svého majitele. Ten zpanikařil, protože se obával přenosu nějaké nemoci od hlodavců, které kočka loví. Ta po cestě na veterinu pak způsobila havárii.

V sobotu odpoledne kousla domácí kočka jednoho z návštěvníků v rodinném domku v Provodíně. I když mu způsobila jen nepatrné povrchové poranění, vznikla velká panika kolem toho, zda kočka jménem Shelby netrpí vzteklinou, když loví myši. Majitel ji proto naložil do auta a vezl ji na prohlídku k veterinární lékařce do Doks.

Shelby se ale nucený výlet v přepravní tašce ani trochu nelíbil a dala to brzy najevo. Potom, co s ní její páníček ujel necelé dva kilometry, podařilo se jí z tašky položené na zadní sedačce nepozorovaně vyklouznout a za jízdy skočila řidiči přímo do volantu. Ten se vylekal a strhnul řízení vpravo, kde se Dacia Logan převrátila v příkopu na střechu.

Havárie si naštěstí nevyžádala zranění ani u řidiče a ani u jeho “spolujezdkyně”, která z auta po karambolu utekla. Později ji našli vystrašenou na nedalekém poli hasiči, kteří na místě zajišťovali vyprošťovací práce. Vůbec před nimi neutíkala a nechala se od nich odnést k majiteli. „Potom jsme oba účastníky havárie převezli na nejbližší benzinovou stanici, kde spolu v teple počkali na odtahovou službu. Škodu na dacii jsme předběžně odhadli na sto tisíc korun,“ uvedla ke kuriózní nehodě policejní tisková mluvčí Ivana Baláková.

Několik rad od policie pro chovatele domácích mazlíčků:
Kočky nebo malé psy je nutné v autech přepravovat ve speciálních, k tomu určených přepravních boxech, které musí řidič zabezpečit proti pohybu bezpečnostním pásem. Velké psy lze přepravovat buď v nákladovém prostoru, kde psa upoutáme vodítkem k úvazovému oku, nebo ho zabezpečíme zvláštními upínacími popruhy s přezkou. Tu zapneme, stejně jako zapínáme bezpečnostní pás. V takovém případě můžeme psa přepravovat na zadních sedačkách.