Zinscenovali dopravní nehodu a chtěli pojistné přes šest set tisíc!

LIBERECKO – Kriminalisté obvinili 55letého cizince z pokusu o pojistný podvod za více než šest set tisíc korun. Muž skončil ve vazbě a nyní mu hrozí až osmileté vězení.

Ve vazbě skončil v těchto dnech 55letý cizinec, který byl obviněn ze zločinu pojistného podvodu ve stádiu pokusu. Cizinec, coby řidič osobního vozidla BMW, společně s řidičem vozidla Honda, 44letým občanem České republiky, zinscenovali po společné dohodě dopravní nehodu s cílem vyvolat pojistný podvod, uplatnit tak pojistné plnění a získat z celé události finanční prospěch.

„Dopravní nehoda se měla stát tak, že řidiči Hondy, který jel ve směru od Frýdlantu na Nové Město pod Smrkem, měla vběhnout do jízdní dráhy kuna. Následně při úhybném manévru před kunou mělo dojít ke střetu levých bočních částí obou vozidel, přičemž řidič vozidla BMW strhnul řízení doprava a narazil přední částí vozidla do stromu,“ uvedla policejní tisková mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Řidič vozidla Honda následně uplatnil nárok na pojistné plnění ve výši přes 600 tisíc korun, které však nebylo peněžním ústavem nakonec vyplaceno. “V případu byl přizván soudní znalec z oboru doprava – mechanismus dopravních nehod. Ze znaleckého zkoumání vyplynulo, že z technického hlediska tímto způsobem k dopravní nehodě nemohlo dojít. Poškození vozidel neodpovídalo popisovanému vzniku a průběhu dopravní nehody,” dodala Šrýtrová.

Liberečtí kriminalisté tedy zahájili trestní stíhání obou mužů, a to pro zločin “pojistný podvod” ve stádiu pokusu. Po cizinci vyhlásili celostátní pátrání a Okresním soudem v Liberci byl na něj vydán příkaz k zadržení. Muže se podařilo počátkem ledna letošního roku zadržet v Petrovicích.