Přijďte si zaběhat! A pořádně se přitom vybarvit

KROMĚŘÍŽ – Registrace na čtvrtý ročník Vybarveného běhu přijímá od ledna kroměřížská radnice. „Zatím se přihlásilo asi 200 lidí,“ uvedla Marcela Nehodová z odboru kultury a cestovního ruchu. Letošní ročník se uskuteční v sobotu 8. června. Včasnou registrací si zájemci zajistí místo a ušetří na startovném.

Lidé naleznou všechny potřebné informace na internetové stránce www.vybarvenybeh.cz, kde se mohou registrovat, či na facebooku na adrese https://www.facebook.com/events/2293169510713964.

Běh je propagací zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačních sportů. Účastníci budou muset projít různá stanoviště a barevné zóny. Nejde přitom o čas, ale o zábavu. Lidé budou vybarvovat sami sebe i ostatní startující, každý dostane balíček zdravotně nezávadných a v přírodě odbouratelných barev. Nejúspěšnější účastníky i výherce tomboly čeká odměna v podobě věcných cen.

Loni se zaregistrovalo rekordních téměř 1 900 lidí. Startovné je 150 korun při platbě do 31. března, 200 korun při zaplacení do 30. dubna a 250 korun, pokud lidé budou platit v květnu a v červnu do startu samotného běhu. Před ním dostanou balíček s bílým tričkem s logem běhu, startovním číslem, ochrannými brýlemi, balíčkem práškových barev a drobným dárkem od partnerů akce – společností Nestlé, závod Sfinx, a dm drogerie.

Balíčky si účastníci budou moci vyzvedávat v týdnu před Vybarveným během na odboru kultury a cestovního ruchu nebo je dostanou před startem běhu při prezenci na Velkém náměstí. Tamtéž si budou moci dokoupit další balíčky barev. Akci každoročně doplňuje kulturní program, podrobnosti bude radnice zveřejňovat průběžně. Trasa zůstává stejná jako v loňském roce, důvodem je pokračování rekonstrukce Vodní ulice.