V Litomyšli otevřeli nově zrekonstruovanou internu

LITOMYŠL – Budova interny ze třicátých let minulého století prošla po padesáti letech rozsáhlou rekonstrukcí a v současné době nabízí pacientům i personálu mnohem větší komfort. Rekonstrukce vyšla na 33,6 mil. korun. Probíhala ve třech etapách a ukončena byla na konci minulého roku, kdy se do budovy začali vracet pacienti. Součástí budovy je nově také léčebna dlouhodobě nemocných, která se sem přesunula z vily Klára.

Rekonstrukce uvnitř budovy probíhala tak, že se nejprve upravily ambulantní části v přízemí a polovina prvního patra. Pak se ambulance přesunuly spolu s lůžky do opravených prostor a ve starých pokračovala rekonstrukce. Nový kabát tak dostala i zbývající část budovy.

Dnes naleznete v přízemí stavby řadu ambulancí, například pro diabetiky, pacienty s onemocněním jater, cév nebo třeba štítné žlázy a další. V prvním patře pak našla své nové místo léčebna dlouhodobě nemocných a v druhém patře pak interna. Benefitem, který rekonstrukce přinesla a který si pochvalují hlavně pacienti, jsou televizory na pokojích. Před rekonstrukcí je tam totiž nebylo možné kvůli zastaralým rozvodům umístit.

„Už z toho, jak dnes rekonstruovaný prostor vypadá a jaké byly vynaložené prostředky na celkovou rekonstrukci, je jasné, že Pardubický kraj s Litomyšlskou nemocnicí do budoucna rozhodně počítá a bude ji dál rozvíjet,“ uvedl při slavnostním otevření hejtman Martin Netolický.

Stávající rekonstrukce je jen začátkem dalšího rozvoje areálu. Ten má vypracovaný tzv. generel, tedy plán rozvoje, a Nemocnice Pardubického kraje se tak chystá do areálu společně s vlastníkem investovat několik desítek milionů korun.