Změnil identitu, aby se vyhnul soudu. Prozradila ho jizva

ŠUMPERSKO, OLOMOUC – Případ hodný poručíka Colomba řešili kriminalisté na Šumpersku. Hledaného muže prozradila malá drobná jizva. Předcházelo však dlouhé pátrání.

Půl roku se dařilo unikat muži  ze Šumperska soudu. Aby neskončil za mřížemi, vydával se za svého bratra, který žije dlouhodobě v zahraničí.

Muži se už před třemi lety podařilo ošálit úřady a vystavit doklady na jméno svého mladšího bratra, ale s vlastní podobiznou. Dokázal se tak od loňského června měsíce vyhýbat předvolání k Okresnímu soudu v Olomouci. „ Soud jej sháněl proto, že neplnil výkon trestu obecně prospěšných prací za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ informovala šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Pro hledaného si došli do nemocnice

Když policisté zjistili fintu s doklady, prozradila hledaného drobnost. „Přestože jsou si s bratrem velmi podobní, neunikla bystrému oku policistů drobná jizva v obličeji hledaného muže, kterou zaznamenali také na fotografii bratrova občanského průkazu. Dalším šetřením se policistům podařilo zjistit, že je hledaný muž hospitalizován v jedné z olomouckých nemocnic,“ popsala pátrání mluvčí. Muže nakonec policie zatkla přímo v nemocnici a eskortovala k soudu. Jestli se zatčený hledaný muž dopustil dalšího trestného činu v souvislosti se změnou identity, se nyní šetří.