Chodci na přechodu nemají absolutní přednost před auty

BENEŠOV – Další nehoda při níž byl sražen chodec na přechodu se stala v Máchově ulici v Benešově. Osmatřicetileté ženě, která přecházela po vyznačeném přechodu pro chodc v blízkosti autobusových zastávek, nedal přednost dosud neznámý řidič. Stejně tak je ale možné, že muži pod kola skočila chodkyně sama. Ne vždy je na vině řidič. Chodec nesmí vstoupit na přechod, pokud vidí přijíždějící auto!

Chodci si špatně vykládají zákon a jsou přesvědčeni, že mají absolutní přednost. Sami pak platí svým zdravím. “V tomto případě žena padla na kapotu ze které po pár metrech upadla na chodník, kde zůstala ležet. Neznámý řidič ale místo toho, aby zastavil, poskytl zraněné ženě první pomoc a vše oznámil policii, pokračoval dále. Dotyčná pak sama vyhledala lékařské ošetření v benešovské nemocnici. O případu se tak policisté dozvěděli až od lékařů,” informuje tisková mluvčí Eva Stulíková.
Střety s chodci na Benešovsku nejsou, zejména v poslední době, bohužel ojedinělé a jejich počet stále roste. Hlavní příčiny těchto událostí se přitom neustále opakují. Řidiči, ale i chodci jsou často nepozorní a neukáznění. Stávají se případy, kdy chodec řidiči doslova vběhne přímo do jízdní dráhy a podstatně mu tak ztíží možnost reakce na nastalou situaci. Řidiči pak chodce často přehlédnou jednoduše proto, že nejsou vidět. Ke spoustě takových případů by přitom nemuselo dojít, kdyby chodci maximálně využívali reflexní prvky, a to nejen mimo obec, jak jim to ukládá zákon, ale i ve městě.