Do Pardubic se vlakem z Chrudimi začátkem února nedostanete

CHRUDIM – Cestující, kteří jezdí z Chrudimi vlakem do nedalekých Pardubic, by se měli připravit na nepříjemnosti při cestování. V pondělí 4. února začne kompletní výluka železniční dopravy mezi těmito městy. Železničáři sice slibují náhradní autobusovou dopravu, ale na silnicích lze čekat silnější provoz, protože plno lidí pojede raději autem.

Vlaky mezi Chrudimí a Pardubicemi budou od pondělí 4. února do neděle 10. února nahrazeny autobusy. Náhradní autobusová doprava pojede podle výlukového jízdního řádu.
• Linka R – přímý autobus v úseku Pardubice hl.n. – Chrudim a zpět.
• Linka A – přímý autobus v úseku Pardubice hl.n. – Chrudim a zpět, zastavuje v železniční stanici Pardubice-Rosice nad Labem.
• Linka Z – zastávkový autobus v úseku Pardubice hl.n. – Chrudim a zpět, zastavuje ve všech stanicích a zastávkách.

Přípojné vlaky v železniční stanici Pardubice-Rosice nad Labem budou čekat na náhradní autobusovou dopravu maximálně pět minut. Autobus ve směru Pardubice hl.n. zastaví v železniční stanici Pardubice-Rosice nad Labem pouze pro výstup a odjede ihned po výstupu cestujících. V železniční stanici Pardubice hl.n. přípojné vlaky na náhradní autobusovou dopravu čekat nebudou.

Výluka na železniční trati se koná z důvodu odstranění vegetace, kácení stromů a údržby železniční tratě.