Laboratoře a moderní vybavení. Gymnazisté se přiblížili vysoké škole

OLOMOUC – Prvotřídní odborné učebny, laboratoře a kabinety cizích jazyků fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a matematiky podpoří rozvoj studentů olomouckého Gymnázia Hejčín. Středoškoláci budou tak lépe připraveni na vysokou školu, ale i na vstup na pracovním trhu.

Na modernizaci za 38 milionů korun se podílel Olomoucký kraj a Evropská unie. „Do oprav středních škol investuje kraj každý rok vysoké částky. Zateplujeme, instalujeme vzduchotechniku, rekonstruujeme jídelny a peníze dáváme také na nové vybavení učeben a školních dílen. Naším cílem je kvalitnější výuka, díky které najdou absolventi uplatnění na trhu práce,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Gymnázium v Hejčíně má nové laboratoře.

Investice také do budov a okolí

Gymnázium získalo i výtahy ve svých budovách. Nechybí ani venkovní úpravy, které zahrnují nové vydláždění přístupových chodníků či výsadbu zeleně. Školu letos čekají ještě další úpravy. Tou největší bude druhá etapa revitalizace sportovního areálu.

„Moderní vybavení učeben a laboratoří umožní studentům mnohem lepší praktické ověřování získaných teoretických znalostí. Zmírní také současný rozdíl mezi vybaveností gymnázia a akademickými pracovišti navazujících vysokých škol,“ uvedl ředitel gymnázia Karel Goš.

Gymnázium existuje v Hejčíně více než šedesát let. V současné době ho navštěvuje více než tisícovka studentů.