Hořela bavlna v choceňské přádelně, evakuováno bylo osm lidí

PARDUBICKÝ KRAJ – Pět jednotek hasičů vyrazilo ve čtvrtek před třetí hodinou ráno k mohutnému požáru v choceňské přádelně, kde v jednom ze strojů začala hořet bavlna. Přádelna se zabývá výrobou bavlněných, viskózových a směsových přízí a jejich polotovarů.

Uvnitř objektu bylo v době požáru 8 osob, všichni se stihli evakuovat ještě před příjezdem jednotek hasičů. Prostory ve výrobní hale byly extrémně zakouřené a hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích.

Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu asi za hodinu a půl a zcela zlikvidován byl požár krátce po šesté hodině ráno. Hasiči odvětrávali zakouřené prostory a termokamerou hledali ohniska požáru. „Jednalo se o zahoření bavlny ve spřádacím stroji. Ze strojů a frézy museli hasiči v dýchacích přístrojích vyvážet bavlnu ven a dohašovat,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Stanoveny jsou prozatím dvě verze vzniku požáru – nepředvídaný provozní stav, nebo technická závada na stroji.