Z baru ukradl peníze, slabost měl ale i pro cigarety

VSETÍNSKO – Příruční pokladna, obálka s penězi i cigarety. To vše ukradl v noci z pátku na sobotu neznámý pachatel z ubytovacího zařízení ve Velkých Karlovicích. Celková škoda přesáhla deset tisíc korun.

Během prvních sedmi sobotních hodin došlo k vloupání do ubytovacího zařízení ve Velkých Karlovicích. Zloděj vypáčil dveře do kuchyňských prostor, odkud mu už nic nebránilo, aby se dostal i do baru, kde se vloupal do zásuvky. V té byla příruční pokladna a obálka s penězi. Obě věci ze zásuvky zmizely, stejně jako tři krabičky cigaret.

Policisté zjistili, že v obálce bylo přes dva a půl tisíce korun v hotovosti. V příruční pokladně byl číšnický flek s mincemi a dalších pět tisíc korun v bankovkách. Pachatele zajímaly ale peníze a s věcmi se daleko netahal. Policisté pokladničku, číšnický flek i obálku našli pootevírané a vybrané opodál ubytovny. Celkem se ztratilo více jak sedm a půl tisíce korun v hotovosti a cigarety v hodnotě dalších tři sta korun. Oprava poškození dveří a jejich zárubní i zásuvky v baru bude stát asi tři a půl tisíce korun.

Policisté nalezené věci i mince vrátili provozovateli zařízení. Nadále zjišťují informace, které by je dovedly k pachateli tohoto vloupání.