Ač ovíněna, rozhodla se usednout za volant. Bohužel, hrála na silnici karambol

Ilustrační fotografie

PLZEŇ – Třiatřicetiletá řidička Drofová se vypravila dnes časně ráno na cestu ve vozidle tovární značky Honda Civic. Její momentální stav se jí však stal osudným. V Plzni na vozovce silnice I. třídy č. 27 směrem od ulice Tachovská k obci Třemošná, v prostoru před odbočkou ke Kamennému rybníku, nezvládla řízení vozidla a přejela do protisměru.

Dále se situace odvíjela jako na kulečníkovém stole. Narazila levou přední částí svého vozidla do levého boku vozidla tovární značky Hyundai I30, které jelo v opačném směru od obce Třemošná k ulici Tachovská. Poté se řidička střetla levou přední částí svého vozidla s levým bokem vozidla tovární značky Renault Megane, které jelo za vozidlem Hyundai I30.

Po příjezdu Policie ČR se řidička dobrovolně podrobila dechové zkoušce. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 1,15 promile alkoholu v krvi. Po opakování testu bylo zjištěno 1,10 promile alkoholu. „Po pozitivních dechových zkouškách se řidička podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Dopravní nehoda se obešla bez zranění osob. U dalších účastníků dopravní nehody bylo požití alkoholických nápojů vyloučeno dechovými zkouškami.,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 120 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu Plzeň – město.