Dvě mouchy jednou ranou. Výtržník i sprejer skončili na záchytce

KROMĚŘÍŽ – Výtržníka, který v centru Kroměříže zvonil na zvonky a poškozoval zaparkovaná vozidla, zadržela v těchto dnes městská policie. „Jednání čtyřiadvacetiletého muže zaznamenala obsluha městského kamerového systému,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš. Strážníkům se také podařilo dopadnout sprejera, který způsobil škodu Českým drahám.

Mladý výtržník procházel mezi ulicí Vodní a Velkým náměstím. U vchodů do domů zvonil na zvonky, kopl do zaparkovaného automobilu a pěstí udeřil do bočního zrcátka. „Na dalším vozidle ho zaujal přední znak auta, který odlomil. V tu chvíli ho už hlídka zadržela. Výtržník skončil na protialkoholní záchytné stanici, v dechu mu byla naměřeno více než jedna promile alkoholu,“ popsal Kubiš. Mladík se ze svého chování bude zpovídat u správního orgánu.

Sprejera zadrželi městští policisté v Čelakovského ulici. Muž předtím v budově Českých drah posprejoval zeď a květináč. „Také tento muž skončil v protialkoholní záchytné stanici, byly mu naměřeny více než dvě promile alkoholu,“ dodal Kubiš s tím, že jednáním sprejera se dále zabývá Policie České republiky.