Neuvěřitelná drzost nebo děsivá chladnokrevnost. Zloděje nic nezastaví?

KLADNO – Dvaapadesátiletý muž si odemkl dveře svého panelového bytu v domě v Anglické ulici na Kladně a vešel. Klíče ale zapomněl zvenku ve dveřích. Kolemjdoucí neodolal pokušení a využil příležitosti. Vkradl se do předsíně kde ukradl dvě peněženky s doklady a platebními kartami a boty. Přítomnost majitele jej neodradila.

Včera v ranních hodinách bylo oznámeno odcizení věcí z bytu. “Dvaapadesátiletý muž z Kladna opomenul klíče v zámku svého bytu v šestém patře. Této situace okamžitě využil zloděj, který za pomoci klíčů v zámku vstoupil dovnitř bytu a z předsíně odcizil dvě peněženky s doklady a platebními kartami a boty. Po zcizení těchto věcí odešel pryč. Svým protiprávním jednáním způsobil škodu ve výši tisíc korun,” informuje tisková mluvčí Jana Šteinerová. Případ je prošetřován jako trestný čin krádeže, neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů a porušování domovní svobody. Podezřelým je čtyřiadvacetiletý muž.

Policie upozorňuje občany, aby byli obezřetní a dávali si pozor na své věci. Mnohdy i špatně dovřené dveře přilákají zloděje, neboť jejich drzost je nevyzpytatelná.