No Name koncertují na jihu. Neváhejte! Vstupenek ubývá

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hudební fanoušci skupiny No Name by měli zbystřit. Pokud ještě nemají vstupenku na jejich zítřejší koncert na jihu, je nutné si pospíšit. Vstupenek je málo. Máte je tak ještě šanci vidět a slyšet naživo?

Na začátku února vyjela tato slovenská skupina na koncertní turné po celém Česku a Slovensku a zítra zamíří i do Českých Budějovic do Kulturního domu Metropol. Začátek je v 19:30 hodin. Jste-li příznivci této kapely, máte ještě stále šanci se na jejich koncert dostat. Vstupenky je stále možné zakoupit zde. Jejich ceny se pohybují od 490 do 590 korun.

Můžete se těšit na oblíbené hitovky jako „Čím to je“, „Žily“ či „Ty a Tvoja sestra“, ale také například na úplně novou skladbu „Ži. A nech žít“. Je to unikát, protože lídr No Name v ní zpívá jak slovensky, tak česky. „Z hudebního hlediska jde o ‘precedens‘, protože skladba v sobě zahrnuje dva jazyky, česky je to žij, slovensky Ži…. Chtěli jsme poukázat na jedinečný diplomatický počin, kdy Masaryk a Štefánik přesvědčili celý svět, že onoho času bylo nutné, aby vznikl jednotný stát, Československo. Proto je píseň nazpívaná jedním zpěvákem ale ve dvou jazycích. I tímto výrazovým prostředkem jsme chtěli poukázat na stoleté období Slováků a Čechů a upozornit na jedinečné vnímání slovenského a českého jazyka, na soužití, vztahy…“ vysvětluje Igor Timko.

Zdroj fotografie no-name.sk