Šatnu pro řidiče zachvátil požár

VSETÍNSKO – Požár v areálu obchodní firmy vypukl včera odpoledne v obci Hovězí na Vsetínsku. Na místo ihned vyrazily profesionální hasiči ze Vsetína a dobrovolní hasiči z Karolinky, Hovězí a Halenkova.

Hasiči průzkumem zjistili, že hoří ve stavebně oddělené části objektu garáží a skladů, která je užívána jako šatna pro řidiče. Velitel zásahu proto odvolal jednotku dobrovolných hasičů z Karolinky. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. Prostory zasažené požárem pak odvětrali s pomocí přetlakového ventilátoru a s termokamerou překontrolovali teploty stavebních konstrukcí. Nakonec s využitím ručního nářadí uvolnili zapříčené dveře.

Vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s Policií České republiky ohledáním místa požáru zjistil, že příčinou požáru je závada na vnitřní elektroinstalaci. Škoda byla vyčíslena přibližně na 30 000 korun. Včasným ohlášením a rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty na majetku v přibližně stejné výši. Při požáru ani při hasebních pracích nedošlo k zranění osob.