Střet autobusu s osobákem zkomplikoval dopravu. Vyžádal si i zásah zdravotníků

ČESKOBUDĚJOVICKO – Včerejší odpoledne s sebou přineslo další dopravní nehodu. Tentokrát došlo ke střetu linkového autobusu s osobním vozidlem, a to na hlavním tahu z krajské metropole Jihočeského kraje na Český Krumlov.

Dopravní nehoda se stala včera v odpoledních hodinách na silnici první třídy v katastru obce Krasejovka. K nehodě vyjeli profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a Český Krumlov. Na místě byla jako první dobrovolná jednotka obce Velešín, která od nového roku nově funguje v režimu JPO II – jednotka požární ochrany.

„Ta přijela k nehodě jako první a okamžitě zahájila vyprošťování ženy, která zůstala zaklíněna v osobním autě,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Žena byla následně předána do péče zdravotnické záchranné služby a převezena do nejbližší nemocnice.

V autobuse cestovalo celkem jedenáct osob, u žádné z nich nedošlo ke zranění. „Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje pro cestující poskytnul evakuačním autobus, kterým byli všichni převezeni do Českých Budějovic,“ uvedla Vendula Matějů.

Na místě nehody byla zároveň provedena protipožární opatření a teprve před osmnáctou hodinou večerní byla havarovaná Škoda naložena na vůz odtahové služby a odvezena. Hasiči poté dokončili úklid vozovky. Nehodu šetřila Policie České republiky.