Zimní zoo je nejzajímavější a také levnější

OLOMOUC – Stalo se vám, že jste v zoo v létě některá zvířata vůbec neviděli? Zajděte na procházku za zvířaty teď v zimě. Zimní zoologická zahrada nabízí netradiční zážitek.

„Během zimy je možné si užít zvířat, která se naopak v létě před pálícím sluncem ukrývají,“ vysvětluje zooložka Jitka Vokurková z olomoucké zoo. Navíc zaplatí návštěvníci ještě během celého února snížené vstupné.

I když se to nezdá, řada zvířat se na tuzemské podmínky adaptovala a tak se nabízí například pohled na klokany na sněhu. Pečovatelé v olomoucké zoo samozřejmě dbají na to, aby ti, kterým chladné měsíce nejsou přirozené, netrpěli. V zimovištích zůstávají adax, oryx, některé druhy opeřenců, jiná jako
třeba žirafy bývají ve své vnitřní ubikaci a ven se chodí podívat třeba jen na omezenou dobu. Naopak makaci červenolící jsou vybaveni hustou srstí a nic jim neschází ani na sněhu.

Návštěvníci se mohou potěšit pohledem na tygra ussurijského, soby, mandžuské levharty, sovice sněžní nebo všechny horské kopytníky. „Vypadá to tady, jakoby tuší smýknul pan Lada sám…Letos se sníh v zahradě skutečně drží,“ láká k návštěvě mluvčí olomoucké zoo Iveta Grónská.