Hosté penzionu nečekali, že se dnes v noci nevyspí

JABLONECKO – Jarní prázdniny jsou v plném proudu a hotely, penziony, chaty a chalupy ve všech horských střediscích jsou plné k prasknutí. Po dni plném lyžování a dalších zimních sportů jsou jejich hosté rádi, když stráví klidným odpočinkem celou noc a naberou síly na další den plný zimních zážitků.

Ne tak v penzionu Sportrelax v Albrechticích v Jizerských horách u areálu Tanvaldský Špičák, v němž se dnes patnáct minut po půlnoci v jednom z pokojů rozhořel požár, ke kterému musely vyrazit čtyři jednotky hasičů. Hasiči okamžitě zahájili hasební práce a evakuaci osob. Část ubytovaných opustila penzion ještě před příjezdem jednotek, několika pomohli hasiči. Celkem bylo z budovy evakuováno 14 osob včetně několika dětí. Čtyři osoby se nadýchaly zplodin hoření a dvě byly předány do péče zdravotníků, kteří je odvezli do nemocnice k ošetření.

„Průzkumná skupina zjistila, že požár není velkého rozsahu (2 x 2 metry), hořelo obložení stěny v jednom z pokojů penzionu. I přesto byl objekt silně zakouřený a hasiči zasahovali v dýchací technice. Požár lokalizovali po 20 minutách od nahlášení, objekt odvětrali a prohlédli termokamerou,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Po celkové kontrole budovy se mohli návštěvníci vrátit do svých pokojů. Na místě zůstala na dohlídku místní jednotka dobrovolných hasičů. Příčina požáru je stále v šetření. Škoda byla předběžně odhadnuta na 150 tisíc korun.