Jaké podmínky hlásí jihočeské svahy? Podívejte se s námi!

JIŽNÍ ČECHY – Po týdnu jsme pro vás opět zjišťovali, jaké podmínky panují na jihočeských svazích. O víkendu nás čekají spíše jarní teploty, nicméně ani ty by snad neměli příliš změnit aktuální situaci na sjezdovkách.

Počasí v sobotu i v neděli slibuje převážně jasno, ráno místy mlhy nebo nízkou oblačnost. Nejvyšší denní teploty 9 až 12°C, nejnižší noční teploty 0 až -3°C. Vát bude slabý proměnlivý vítr do 4 metrů za sekundu.

A co slibují jihočeské lyžařské areály?
V lyžařském areálu v Lipně nad Vltavou aktuálně leží na sjezdovkách okolo jednoho metru sněhu. Provozovatelé tedy hlásí parádní podmínky pro lyžování. Přepravu zajišťují tři moderní čtyřsedačkové lanovky. Pro komfortní nástup jsou všechny vybaveny rozběhovými koberci, které umožňují plynulé nasednutí na sedačky lanovek. K přepravě osob z centrálního parkoviště na vrchol Kramolína slouží lanovka Jezerní, která je v provozu také pro večerní lyžování na sjezdovce Jezerní.

Zadov se v současné době pyšní okolo 90 centimetrů přírodního sněhu a na sjezdovkách leží od 80 do 110 centimetrů. Sníh je prachový, sjezdovky jsou upravené. Na Zadově a Churáňově můžete celkem využít sedm sjezdovek, většinou lehké až střední obtížnosti. Jejich celková délka je 4,5 kilometru, přepravní kapacita na osmi dopravních zařízeních (2 lanové dráhy, 5 lyžařských vleků, dětský koberec) je 6 563 osob za hodinu.

V lyžařském parku ve Frymburku aktuálně leží 80 až 120 centimetrů sněhu. Svým návštěvníkům nabízí dvě nenáročné modré sjezdovky. K dolní stanici vleku se přiblížíte 100 metrů pojízdným pásem v Dětském parku Médi Kubíka, který se nachází hned vedle parkoviště.

I Skiarena v Písku je stále v provozu. Zhruba 230 metrů dlouhý svah je lyžařům k dispozici od v týdnu denně od 14:00 do 20:00 hodin a víkendy v sobotu od 9:00 do 20:00 a v neděli od 9:00 do 16:00 hodin.