Sníh rychle mizí. Horské partie však stále nabízí báječnou zimu

JESENÍKY – S rostoucími teplotami rychle mizí sníh v podhůří Jeseníků. Lyžaři se však nemusí bát na horách jsou podmínky stále vynikající. Už v 600 metrech si parádně zalyžujete.

Například v Loučné nad Desnou, kde se nachází kromě velkých středisek, také menší vleky jsou podmínky výborné. Ski Centrum OAZA se třemi vleky nabízí upravované sjezdovky. Noční lyžování je zde denně v provozu od 18.30 do 21.30 hodin, takže si mohou lyžování užít i ti, kteří jsou přes den v práci.

Výhradně přírodní sníh nabízí Ski areál Praděd, kde se nachází téměř 250 cm sněhu, v provozu jsou 4 lanovky ze sedmi. V okolí nejvyšší hory Jeseníků se upravuje na 44 km běžeckých tratí, takže si mohou milovníci bílé stopy mohou užít ty nejkrásnější partie hor.

Na Rejvízu sníh rychle mizí

V nižších polohách musí běžkaři počítat s tím, že se sníh přes den lepí na lyže, proto by neměli zapomínat mazat. Oblíbené okruhy v okolí Skřítku, Červenohorského sedla, ale i hraniční místa mezi Králíky a Malou Moravou nabízí upravené trasy.

Méně příznivé podmínky jsou na Jesenicku. Například Zlaté Hory – Dolní Údolí mají v provozu dvě sjezdovky ze čtyř. I když se v okolí Rejvízu ještě v pondělí běžkovalo, dnes hlásí oteplení, o víkendu už zbude jen lyžování na trávě.