Neviděli jste tohoto muže? Nenastoupil do vězení za podvody a okrádání žen.

PRAHA VENKOV – JIH – Kriminalisté pátrají po pětačtyřicetiletém Michalovi Hladíkovi, trvale bytem ulice Hlavní, obec Štěchovice. Na hledaného byl Okresním soudem Česká Lípa vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro spáchání trestného činu podvod.  Do vězení však nenastoupil.

Michal Hladík byl již v minulosti souzen pro obdobnou trestnou činnost a stále v ní pokračuje. “ Před policisty se skrývá a pod legendou, že je onkologický pacient, tvrdí, že má být hospitalizován kvůli zákroku v různých nemocničních zařízeních v Plzni, v Praze, po celé České republice. Komunikoval s policisty jen prostřednictvím emailu a nechtěl uvést, ve kterém zdravotnickém zařízení se nachází, či který lékař jej ošetřuje. Záměrně zasílal neúplné údaje,” informuje tisková mluvčí Jana Dětská.

Hledaný Michal Hladík si půjčoval především od žen, různé finanční částky, které však nevrátil a není možné se s ním spojit a dluh vymáhat. Touto pátrací relací zároveň žádáme zdravotnická zařízení v rámci České republiky, aby v případě ošetření či delší hospitalizace hledaného dbaly zvýšené opatrnosti a jeho pobyt okamžitě ohlásily na linku 158. Na linku 158 nebo přímo kriminalistům na telefonní číslo 974 881 734 se mohou přihlásit i další osoby, které výše jmenovaný podvedl.

Popis hledaného : hubená postava, výška 170 – 175 cm, hnědé krátké vlasy česané dozadu, zelené oči, vypadá na 45 – 50 let.