Očesali mu kamion

LIBEREC – Krade se všude a všechno, i to, co je důkladně připevněné. Ten pocit, jestli ráno na ulici najde svého plechového miláčka vcelku, nebo jestli ho najde vůbec, každý majitel auta dobře zná, ale že zmizí díly i ze zaparkovaného kamionu, to jeho řidiče asi vůbec nenapadlo.

Policisté z obvodního oddělení v Liberci nyní pátrají po pachateli kuriózní krádeže. Na odstavné ploše parkoviště v ulici U Močálu v Liberci dosud neznámý pachatel odcizil ze zaparkovaného náklaďáku světla i s blatníky. V noci z pátku na sobotu kdosi odmontoval z tahače zaparkované soupravy oba blatníky i se světly a registrační značkou. Škoda, kterou majitel vyčíslil, se vyšplhala na 40 tisíc korun.

Policisté po pachateli intenzivně pátrají a žádají případné svědky, kteří v době od páteční dvacáté hodiny do sobotní půl šesté spatřili osobu nebo osoby, které se mohly kolem stříbrného kamionu Scania se zaplachtovaným návěsem Kögel pohybovat, případně manipulovat se součástmi tahače, aby se policistům ozvali prostřednictvím linky 158 nebo na kterékoli policejní služebně. Veškeré informace k případu mohou policistům zásadním způsobem přispět k jeho objasnění.