Návrat zdravotníků začne rekonstukcí

PŘEROV – K tomu, aby se už za rok mohli studenti zdravotnické školy vrátit do Přerova, musí projít rekonstrukcí budova na náměstí Přerovského povstání. Radní proto chystají projekt na zateplení pětipodlažního objektu.

„Projekt má řešit zateplení obvodového a střešního pláště, výměnu oken a dveří, případně také zateplení stropů mezi suterénem a prvním patrem – a další termoregulační opatření, které vyplyne z doporučení energetického posudku,“ řekla náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová.

Rekonstrukce má stát zhruba 10,5 milionu korun. Radní nyní hledají zdroje, jak opravy financovat. „Budeme sledovat vypsané dotační tituly – takže není vyloučeno, že by část nákladů mohl uhradit stát z operačního programu životního prostředí,“ doplnila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

Otevření nové vyšší odborné školy podporuje i Olomoucký kraj a olomoucké arcibiskupství.

Školní budova, která je nyní ve špatném technickém stavu, byla postavena v roce 1975 a původně sloužila jako Dům politické výchovy. Do roku 2017 objekt sloužil jako odloučené pracoviště Střední zdravotnické školy Hranice.