Kroměříž opět bez Senior taxi. Zničilo se při nehodě

KROMĚŘÍŽ – Senior taxi je dočasně mimo provoz, důvodem je dopravní nehoda. „Mrzí nás to, ale i takové události se bohužel někdy přihodí. Nejednalo se naštěstí o vážnou nehodu, nikomu se nic nestalo. Auto se ale s ohledem na jeho stáří již nevyplatí opravovat. Sociální služby města Kroměříže, které Senior taxi provozují, zajišťují náhradní vozidlo. Rádi bychom, aby začalo jezdit během příštího týdne,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Podle ředitelky Dagmar Klučkové Sociální služby města Kroměříže uvolní pro potřeby Senior taxi Škodu Octavia z ředitelství. „Před tím, než začne jezdit, do ní ale musíme z havarovaného automobilu přemontovat taxametr. Snažíme se, aby se automobil podařilo připravit co nejdříve,“ řekla Klučková. Město by chtělo pro potřeby Senior taxi koupit nové vozidlo. „Pokud záměr schválí zastupitelé, rádi bychom automobil pořídili ještě v letošním roce,“ doplnil starosta Jaroslav Němec.

Senior taxi od roku 2017 usnadňuje starším lidem a zdravotně postiženým cesty k lékaři, na úřady či na nákupy. Zájem o službu se zvyšuje, loni se počet výjezdů oproti roku 2017 téměř zdvojnásobil. Sociální služby jich zaznamenaly 2 040, zatímco v roce 2017 bylo výjezdů 1 196. Město na letošní rok uvolnilo na Senior taxi 400 000 korun, což je proti loňskému roku o 100 000 korun více.

Taxík jezdí ve všední dny od ranních hodin až do 15:00. Využívají ho lidé starší 65 let nebo zdravotně postižení s trvalým bydlištěm v Kroměříži a místních částech města. Senior taxi je třeba objednat na telefonním čísle 601 086 101. Kilometr jízdy přijde na 15 korun a za každou minutu čekání se účtují dvě koruny. Od ledna letošního roku platí, že jedna jízda přijde maximálně na 60 korun, dříve to bylo 75 korun.